Лісозаготівля – комплекс заходів, спрямованих на отримання лісопродукції в стиглих лісах, як кінцевий результат лісовирощування, а також – це якісне та санітарне покращення насаджень, скорочення термінів вирощування деревини та покращення продуктивності лісів.
 
Заготівля деревини в лісах здійснюється при рубках головного користування та рубках формування та оздоровлення лісів на заздалегідь виділеній площі, яку називають лісосіка, в межах лісництва, кварталу та виділу. Головне користування здійснюється в межах розрахункової лісосіки, на умовах невиснажливого лісокористування.
 
На сьогоднішній день на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України запроваджена система електронного обліку деревини. Система електронного обліку деревини дає можливість повністю переглянути ланцюг руху заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача.
 
Електронний облік заготовленої деревини відбувається наступним чином: майстер лісу, помічник лісничого чи лісничий на лісосіці  за допомогою кишенькового персонального комп’ютера (КПК) проводить приймання лісопродукції  від підприємця, який її заготовив. Далі вносить інформацію про заготовлену деревину до КПК та присвоює їй бірки- чіпи , за допомогою яких в подальшому можна зчитати інформацію про дану продукцію за допомогою спеціального пристрою. Введена інформація потрапляє до центральної бази даних для подальшої обробки, аналізу та контролю.