Рейдові бригади за минулий рік виявили 319 порушників правил полювання

10.01.2022 20:56 Категорія: Загальні новини Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Загальна площа мисливських угідь Вінниччини становить 2 млн. 136 тис. га. На держпідприємства Вінницького ОУЛМГ припадає 257,1 га (12,3 %) мисливських угідь області. Кількість зареєстрованих в області мисливців складає понад 29 тисяч осіб. 3а минулий 2021 рік Вінницьким ОУЛМГ мисливцям було видано майже 13 тис. шт. контрольних карток, стало більше на 572 нових мисливців, яким було видано посвідчення мисливця. Найбільша кількість мисливців традиційно реєструється у Вінницькому районі.
 
Лісівники Вінниччини ведуть постійну роботу над створенням для мисливських звірів кращих умов існування – це забезпечення кормовою базою, регулювання чисельності хижаків та шкідливих тварин, боротьба з браконьєрством. 3а минулий 2021 рік користувачами мисливських угідь Вінницького ОУЛМГ згідно із дозволами на добування хижих та шкідливих тварин було добуто 11 вовків (разом із угіддями УТМР та приватними мисливськими господарствами – 26 голів), 747 лисиць (усього 2772 голів), одного шакала в Немирівському районі.
З метою охорони державного мисливського фонду та контролю за дотриманням правил полювання держпідприємствами Вінницького ОУЛМГ постійно проводяться рейдові перевірки. До складу рейдових бригад входять представники державної лісової охорони, єгерської служби лісгоспів та працівники поліції.
Упродовж 2021 року на території угідь Вінницького ОУЛМГ усього проведено 722 рейди, в яких було задіяно більше 2,2 тис. осіб. У результаті роботи рейдових бригад було складено 319 протоколів, і відповідно притягнуто до адміністративної відповідальності 319 осіб. На порушників накладено штрафів на загальну суму більше 94 тис. грн.
Також учасниками рейдів знято 106 петель. Це наймасовіша через свою дешевизну і простоту виготовлення браконьєрська снасть в Україні для здобування мисливських тварин. Крім того, це дуже жорстокий вид добування дичини. Потрапивши в зашморг, тварина довго мучиться від болю, повільно задихаючись. Основна небезпека від їхнього застосування пов'язана з тим, що після закінчення зими петлі браконьєрами не знімаються, а тварини гинуть у петлях й надалі.
Тож мисливствознавці Вінниччини звертаються до населення поважати законодавство, а головне - бути людяними, толерантними, відповідальними і чуйними у поводженні із братами нашими меншими, берегти тваринний світ лісів нашого краю.