Лісгоспи Вінниччини в умовах війни: державні завдання виконують і перевиконують

21.04.2022 11:40 Категорія: Загальні новини Автор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ

Триває мужній спротив України російсько-фашистській агресії. Ми молимось за наших доблесних воїнів. А  ті, хто не взяв до рук зброю, допомагають пришвидшити перемогу над ворогом, роблячи на місцях свою справу, зміцнюючи економіку країни. Лісівники Вінниччини в умовах війни виходять на роботу і садять ліс.
Навесні 2022 року держлісгоспи Вінниччини здійснили на площі 722 га лісовідновлення, на площі 22 га - створено нові ліси. Висаджено та висіяно майже 4 мільйони штук майбутніх дерев.
В умовах воєнного стану лісівники Вінниччини щодня виходять на робочі місця, виконують свої обов’язки, а лісгоспи сплачують до бюджетів усі платежі. Адже лісівники Вінниччини працюють на сьогодення й майбутнє України.
За перший квартал поточного року лісгоспами Вінниччини реалізовано продукції на суму майже 193 млн. грн. Це 110 відсотків у порівнянні з відповідним періодом 2021 року. Отримані кошти лісгоспи спрямовують на проведення лісокультурних заходів, відтворення лісів, охорону державного лісового та мисливського фонду, закупівлю відповідної техніки та обладнання, догляд за лісовими культурами, створення сучасних умов праці для лісівників. Здійснюють необхідні біотехнічні заходи, спрямовані на збільшення мисливської фауни.
Також ці кошти вкладаються у зарплату працівникам галузі, сплату обов’язкових платежів.
За перший квартал 2022 року лісгоспами Вінницького ОУЛМГ до Зведеного бюджету перераховано майже 70 млн. грн., в т.ч. до місцевого – майже 20 млн. грн., до Державного бюджету – майже 50 млн. грн. Також державі перераховано  єдиного соціального внеску на суму 18 млн. грн. Сплачено військового збору на суму 1,3 млн. грн.
Також працівники лісгопів перераховували на користь ЗСУ свій одноденний заробіток. Приміром, лише Вінницький лісгосп таким чином допоміг нашій доблесній Армії на суму 300 тис. грн. Держлісгоспи підтримують наших захисників, надаючи пально-мастильні матеріали, деревину, автотранспортні засоби тощо. Організовують збір та доставку вантажів із гуманітарною допомогою у регіони, які постраждали від російської агресії.
Усього з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України до ЗСУ та територіальної оборони було залучено 250 штатних працівників лісгопів Вінниччини. Це, задумаймося, одна шоста від загальної кількості працівників системи лісового господарства Вінниччини.
Слава Україні! Героям слава!