Анатолій Бондар: «Заключний акорд акції: 100-річчю з дня народження Міністра лісового господарства В.Д. Байтали - 100 дубів від лісівників Вінниччини»

16.04.2022 11:32 Категорія: Загальні новини Автор:  Пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарст

З ініціативи Держлісагентства України 21 березня, в міжнародний день лісів, стартувала всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна». Фініщує акція 16 квітня, в день довкілля. Заключним акордом акції на підприємствах лісового господарства області стало створення дубової алеї на батьківщині Байтали Василя Дем’яновича, Міністра лісового господарства УРСР в 1980 – 1987 роках, який народився 5 квітня 1922 року в селі Пеньківка нині Жмеринського району Вінницької області. 
Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. підкреслює:
- Сьогоднішня праця лісівників Вінниччини з відтворення лісів – це спадок для майбутніх поколінь українців. Держлісгоспи області за час проведення акції цієї весни висадили майже 4 мільйони штук дерев! На площі 722 га проведено лісовідновлення, на площі 22 га створено нові ліси на деградованих і малоцінних землях, які передали територіальні громади для заліснення. Як завжди – пріоритет дубу звичайному. Вводимо також високопродуктивні й цінні породи: горіх чорний, берека лікарська, модрина європейська, псевдотсуга Мензіса та інші.
- В цьому році проведення акції співпало з подією, яку відзначають всі лісівники України: 100-річчям з дня народження Міністра Байтали В.Д. Лісівники Вінниччини бережуть пам’ять про земляка-лісівника, Міністра лісового господарства В.Д. Байталу. У квітні 2007 року в селі Пеньківка відкрито меморіальну дошку пам'яті Василя Дем'яновича Байтали. 15 квітня 2010 року з ініціативи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства на території Пеньківської школи закладено алею пам’яті імені заслуженого лісівника України Байтали В.Д. У місцевій школі функціонує учнівське лісництво імені Байтали.
- З нагоди 100-річчя від дня народження Байтали В.Д. у ДП «Жмеринський лісгосп» відкрито пам’ятний знак з меморіальною дошкою, випущено книгу «Вінниччина – батьківщина Міністра Байтали», проведено акцію «100 дубів – до 100-річчя Байтали». Вдячність і пам’ять про відомого земляка – наш обов’язок! 
Анатолій Бондар щиро подякував усім держлісгоспам, які, не дивлячись на війну в країні, на складні історичні, економічні та особисті чинники, щодня працюють на совість, трудяться на майбутній результат. Адже все, що створюють лісівники сьогодні, залишається нащадкам.
В акції «100 дубів – до сторіччя Байтали» взяли участь директор ДП "Жмеринськйи лісгоп" Бендера П.В., головний лісничий Мацюк С.О., директор школи Чепка Г. В., педагогічний та учнівський колективи Пеньківської ЗЗСО І-ІІІ ст., староста села Сташенко Л.А., учнівське лісництво ім. Байтали.
Петро Володимирович Бендера, відкриваючи акцію, наголосив:
- Дуб - це символ сили, мужності та мудрості. Саме такими рисами володів Василь Дем'янович Байтала, ім’я якого внесено до золотого фонду лісового господарства України. 
Байтала В.Д. - легенда лісового господарства. Батьки, рідна вінницька земля дали йому природній розум, працьовитість, організованість, наполегливість, цілеспрямованість. На прикладі його життя виховуються лісівники багатьох поколінь. На таких людей потрібно завжди рівнятися. Ця людина варта доброї і вічної пам’яті.